Szykujcie portfele: Star Wars w wirtualnej rzeczywistości!

star wars

Szykuje się prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników Gwiezdnych Wojen. Wyobraźcie sobie, że chociaż na chwilę możecie postawić stopę na Tatooine lub stanąć twarzą w twarz/hełm ze Star Trooperem. Czy fan Star Warsów może mieć inne marzenie? I już wkrótce to marzenie może się spełnić. Jeżeli nie na jawie, to chociaż w wirtualnej rzeczywistości.

Zobacz też: Wymieniaj się kartami Star Wars za pomocą aplikacji mobilnej

Wszystko dzięki specjalnemu projektowi zapoczątkowanemu przez Lucasfilm, Skywalker Sound i Industrial Light & Magic. Firmy te założyły  ILM Experience Lab, którego zadaniem jest ożenienie Gwiezdnych Wojen z technologią wirtualnej rzeczywistości i rozszerzonej rzeczywistości.

Jak to będzie działać? Wyobraźcie sobie, że za pomocą iPada ze specjalną aplikacją do AR możecie zmieniać parametry scenografii wybranej lokalizacji z filmu. Lub też wykorzystując Oculus przechadzacie się po miejscach rodem ze Star Wars i wchodzicie w interakcję z wirtualnym środowiskiem. Mało wam? To zobaczcie ten filmik, który uchyla rąbka tajemnicy:

 

Nie wiem jak wy, ale ja w końcu widzę sens posiadania Oculus. Oczywiście żartuję, gdyż wirtualna rzeczywistość oferuje znacznie więcej niż tylko cieszenie się dodatkowymi, wizualnymi i dźwiękowymi efektami przy oglądaniu Gwiezdnych Wojen lub też graniu w którąś z gier o tej tematyce. Niemniej jednak projekt, który realizuje ILM Experience Lab może właśnie wyznaczać nowy trend w rozrywce i jej odbiorze, że o możliwości polatanie wirtualnym starfighterem nie wspomnę.

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: