Terry Prachett nie żyje

Terry Pratchett nie żyje

Terry Pratchett, jeden z najwybitniejszych pisarzy fantasy, zmarł w wieku 66 lat, jak poinformował wydawca pisarza. Brytyjski autor książek osnutych wokół wymyślonego przez siebie Świata Dysku odszedł dzisiaj, 12 marca 2015 roku, w swoim domu w otoczeniu rodziny.

Zobacz też: 5 najlepszych książek Terrego Pratchetta

Pratchett od 2007 roku zmagał się ze zdiagnozowanym u niego syndromem Bensona, odmianą choroby Alzheimera, która powoduje dysfunkcyjność pewnych rejonów mózgu. Ta ciężka dolegliwość jednak nie powstrzymała go od tworzenia nowych książek. Jego twórczość obejmowała ponad 70 pozycji, a książki dotyczące Świata Dysku, które celnie komentowały naszą rzeczywistość, przeszły do kanonu światowej literatury i zapewniły mu miejsce wśród największych pisarzy.

Jako wielki fan twórczości Pratchetta chciałbym na koniec napisać jedno – żegnaj Mistrzu!

Źródło

Michał Adamski

Niepoprawny pesymista, miłośnik wodnej fauny i gramatyczny nazista. Fanatyk filmów Sergio Leone, spaghetti westernów i ogólnie pojętego kina exploitation. Lubi nowe technologie, tenis, football amerykański oraz uwielbia poświęcać wolny czas na gry komputerowe, a w szczególności te, które już przekroczyły wiek pełnoletności.

Zobacz również: