The Lobster, czyli Colin Farrell na (niezbyt) poważnie. Zobacz trailer!

The Lobster

Wśród natłoku wszystkich tych jesiennych premier filmowych (i serialowych) jakimś cudem przeoczyłem trailer świetnie zapowiadającego się filmu. Nie dość, że jego reżyserem jest dosyć kontrowersyjny Giorgos Lanthimos, to w głównej roli zobaczymy tam Colina Farella. Powiem szczerze, że połączenie to jest dla mnie nieco egzotyczne, ale tym bardziej film Lobster mnie zaciekawił. Uwielbiam takie eklektyczne dzieła, chociaż często można po ich obejrzeniu dostać filmowej zgagi. Tym razem jednak daję twórcy niepowtarzalnego filmu Kieł duży kredyt zaufania i po raz kolejny mam nadzieję, że Farell mnie nie zanudzi na śmierć. Koniecznie zobaczcie ten trailer!

Zobacz też: The Revenant – kolejne podejście Leonardo Di Caprio do Oscara?

Lobster to technicznie rzecz biorąc film science fiction. Opowiada o niedalekiej przyszłości w której osoby samotne są zsyłane do specjalnego ośrodka, w którym muszą znaleźć sobie parę. Taki przymusowy obóz dla singli. Jeśli jednak nie uda im się nawiązać żadnej znajomości w przeciągu 45 dni, zostają przemienieni w … zwierzęta i wysłani do tajemniczego Lasu. Jak już wspomniałem główną rolę otrzymał Colin Farell, a towarzyszyć mu będzie Rachel Weisz. W filmie zobaczymy też Olivię Colman (znaną z seriali Peep Show oraz Broadchurch) oraz Johna C. Reilly (Step Brothers, We Need to Talk About Kevin). Oto trailer:

Ta zapowiedź naprawdę sprawiła, że naprawdę nabrałem ochoty na Homara. Jeśli jeszcze nie widzieliście żadnego filmu Giorgiosa Lanthimosa, koniecznie to nadróbcie i obejrzyjcie np. „Kła”:

Lobster będzie miał swoją polską premierę 27 listopada.

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: