The Revenant – kolejne podejście Leonardo Di Caprio do Oscara?

Leonardo di Caprio w The Revenant

The Revenant to najnowszy projekt nagrodzonego Oscarem meksykańskiego reżysera Alejandro González Iñárritu. W obsadzie filmu znalazło się dwóch, naprawdę świetnych aktorów:- pechowy pod względem Oscarów Leonardo di Caprio oraz Tom Hardy. Drugi oficjalny trailer filmu, który znajdziecie poniżej zrobił na mnie naprawdę piorunujące wrażenie. Nie tylko ze względu na występujących tam aktorów, ale głównie przez klimat i nawiązania do innych, świetnych filmów.

Zobacz też: Serialowy rozkład jazdy na jesień – nowe sezony

The Revenant opowiadać będzie historię (opartą o losy tego człowieka) trapera, który w czasie zimowej podróży po XIX wiecznych Stanach Zjednoczonych został zostawiony przez swoich towarzyszy na pastwę losu. Wkurzony i szukający zemsty Hugh Glass (w tej roli sam Leo) rusza w poszukiwanie „kolegów” by wyrównać swoje rachunki. W filmie będziemy świadkami jego starań o przetrwanie w mroźnej dziczy pełnej niebezpiecznych zwierząt i niekoniecznie przyjaźnie nastawionych do osadników rdzennych Amerykanów:

Trailer od razu skojarzył mi się z dwoma filmami: Czasem Apokalipsy oraz niedocenianym Valhalla Rising Nicolasa Windinga Refna. Na razie nie wiem czy te skojarzenia mają jakieś przełożenie na rzeczywistość, bo dzieło to zapowiada się raczej na film zemsty i nie spodziewałbym się w nim zbyt wielu momentów zadumy. Tak czy owak, trzymam kciuki za tę produkcję, bo narobiła mi apetytu.

Polska premiera w styczniu 2016 roku.

zdjęcie

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: