The Witch – szykuje się najstraszniejszy horror 2016 roku! Zobacz trailer!

The Witch

Do sieci trafił nowy, oficjalny trailer niezależnego horroru The Witch. Film miał już swoją premierę podczas festiwalu w Sundance i wygrał nawet jedną z najważniejszych nagród. Zgarnął ją reżyser Robert Eggers, a co ciekawe, Czarnowica jest dla niego pełnometrażowym debiutem. Oglądając trailer jego filmu mam wrażenie, że nagroda nie była przypadkowa. Film zapowiada się na klimatyczną i mrożącą krew w żyłach opowieść, głęboko osadzoną w amerykańskim folklorze.

Zobacz też: Niemiecki koszmar – zobaczcie trailer horroru Der Nachtmahr

The Witch opowie historię angielskiej rodziny religijnych purytanów, którzy w poszukiwaniu własnego miejsca osiedlają się w słabo zaludnionym i niezbadanym jeszcze terenie Nowego Świata. Akcja dzieje się 1630 roku, a więc ledwie 10 lat po tym gdy pierwsi pielgrzymi i kolonizatorzy zaczęli osiedlać się na terenach dzisiejszych stanów Maine czy New Hampshire. Horror rodziny zaczyna się gdy niespodziewanie znika ich najmłodszy członek, nowo narodzony chłopiec. Wraz z jego zniknięciem zaczynają dziać się dziwne rzeczy… Zerknijcie sami:

Zapowiada się naprawdę pięknie zrobiony film, a moim pierwszym skojarzeniem po obejrzeniu zapowiedzi była Osada M. Night Shyamalana. Z tą drobną różnicą, że The Witch będzie najprawdopodobniej cholernie strasznym filmem i raczej na pewno nie skończy się happy endem. Doskonała produkcja w sam raz na listopadowe wieczory, ale do amerykańskich kin trafi on dopiero w przyszłym roku. Czy zobaczymy go w Polsce? Oby, bo wiąże z tym obrazem naprawdę duże nadzieję.

The Witch - horror 2016

Źródło

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: