TIE Fighter, czyli krótka animacja w klimacie Star Wars. W sam raz do porannej kawy!

star wars

TIE Fighter to ponad siedmiominutowa animacja pokazująca kosmiczną bitwę pomiędzy siłami Imperium a Rebeliantami. Film stworzony jest w stylistyce animacji z lat 80-tych i widać w nim wyraźne wpływy japońskich kreskówek z tamtych lat. W TIE Fighter jest wszystko, czego porządna, epicka bitwa osadzona w świecie Star Wars potrzebuje: tytułowe myśliwce TIE, Gwiezdne Niszczyciele, Y-wingi i X-wingi i dużo, dużo więcej statków kosmicznych jakie znamy z filmów. Film pozbawiony jest dialogów, więc mogą go oglądać także Ci, którzy nie do końca władają językiem Szekspira.

Zobacz też: Ósma część Gwiezdnych Wojen w 2017 roku i nowe informacje na temat planowanego spin-offu

Film tworzony był przez cztery lata przez grafika Paula Johnsona, heavy metalowy soundtrack wykonał Zakir Rahman, a udźwiękowienie filmu pochodzi częściowo z opublikowanej w 1994 roku gry od Lucas Arts – Star Wars: TIE Fighter. Autor wykonał też specjalny plakat dla swojej animacji i trzeba przyznać, że jest naprawdę imponujący…

Plakat TIE fighter

Przy okazji warto wspomnieć, że jeszcze w tym roku, 18 grudnia do kin trafi siódma część serii – Star Wars: The Force Awakens, a 26 maja 2017 premierę będzie mieć nie mający jeszcze tytułu Epizod VIII.

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: