Tim Burton reżyserem flimowej adaptacji disneyowskiego klasyka Dumbo

Dumbo tim burton

Dopiero co pisaliśmy o zapowiedzi Disneya w sprawie losów uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jednak to nie wszystkie dzisiejsze rewelacje z krainy Myszki Miki.  Disney ogłosił także, że podejmują się ekranizacji jednej ze swoich animacji – Dumbo – a jej reżyserią zajmie się Tim Burton.

To nie pierwsza współpraca reżysera z firmą Disney. W 2010 roku zrealizował on średnio przyjętą adaptację Alicji w Krainie Czarów, natomiast w 2012 roku stworzył animację Frankenweenie. Na razie nie znamy żadnych innych szczegółów dotyczących tego, jak będzie wyglądać historia małego słonia, któremu ogromne uszy pozwalały latać. Disney zdradził tylko informację, że będzie to połączenie filmu aktorskiego z silnym wykorzystaniem efektów specjalnych CGI. Także ciężko jest przewidywać datę premiery filmu, biorąc pod uwagę napięty grafik Burtona.

Pierwsza, mimo wszystko średnio udana próa Tima Burtona przeniesienia klasycznej nimacji disneyowskiej na film aktorski

Pierwsza, mimo wszystko średnio udana próba Tima Burtona przeniesienia klasycznej animacji disneyowskiej na film aktorski

Jak widać Disney postanowił w pełni postawić na ekranizacje swoich klasycznych animacji. Oprócz Dumbo już w ten weekend do kin wchodzi Kopciuszek w reżyserii Kennetha Branatha (w obsadzie m.in. Cate Blanchett), w post produkcji znajduje się Księga Dżungli Jona Favreau, a coraz większych kształtów nabiera także filmowa wersja Pięknej i Bestii. Zapewne kwestią czasu jest ogłoszenie kolejnych tytułów.

Zapewne fani Tima Burtona nie przyjmą z zachwytem tej wiadomości. Od dłuższego czasu jest on w małym dołku twórczym, a reżyserowanie filmu pod banderą Disneya raczej nie sprawi, że zobaczymy pełen wachlarz możliwości jego twórczej wizji. Z drugiej strony to jednak Tim Burton i w każdej chwili może nas czymś zaskoczyć. Mimo wszystko jestem naprawdę ciekawy efektu końcowego.

Michał Adamski

Niepoprawny pesymista, miłośnik wodnej fauny i gramatyczny nazista. Fanatyk filmów Sergio Leone, spaghetti westernów i ogólnie pojętego kina exploitation. Lubi nowe technologie, tenis, football amerykański oraz uwielbia poświęcać wolny czas na gry komputerowe, a w szczególności te, które już przekroczyły wiek pełnoletności.

Zobacz również: