Tinder – opinie i kilka porad dla początkujących

Tinder - porady

Tinder – porady

 

Co to jest Tinder?

Jeśli jesteście „młodzi, wykształceni, z dużego miasta” to pewnie już nie raz obiła się wam o uszy nazwa tej aplikacji. Tinder to w gruncie rzeczy aplikacja do „poznawania nowych ludzi”. Tym eufemizmem nazywa się po prostu randkowanie lub szukanie znajomości na jedną lub kilka nocy. Sam korzystam z tej aplikacji od dłuższego czasu, więc mam kilka przemyśleń dotyczących tego jak z Tindera korzystać i jak odpicować swój profil, by (być może) był bardziej atrakcyjny. Jeśli chcecie założyć sobie tam konto, dowiedzcie się jakich błędów nie popełniać i uniknąć kompromitacji w oczach potencjalnej randki.

Zobacz też: Najczęściej zadawane pytania dotyczące Tindera i odpowiedzi.

Najważniejszymi elementami profilu są, rzecz jasna, zdjęcia. Aplikacja pobiera je bezpośrednio z Facebooka, więc warto zadbać by były one jak najlepsze. Jeśli na tym serwisie społecznościowym nie macie zbyt wielu swoich fotografii i nie chcecie dzielić się ze światem waszym najkorzystniejszym zdjęciem, jest na to rada. Wystarczy wybrać kilka swoich najlepszych fotek, a następnie dodać je do Facebooka korzystając z opcji widoczności „Tylko ja”. Wtedy będziecie mieli pewność, że nie będą one widoczne dla nikogo na FB, ale będzie można z nich skorzystać w Tinderze. W przeciwnym wypadku wasze profilowe zdjęcie w aplikacji może wyglądać tak:

Tinder - porady

Tinder – porady

 

Przy okazji warto wspomnieć o tym, z jakich zdjęć raczej nie korzystać. Wiele razy natknąłem się na profile, na którym były zdjęcia 4-5 osób na jakiejś imprezie lub słodka fotografia z dziadkami. W ten sposób wcale sobie nie pomagacie, więc jeśli chcecie dobrze się prezentować wybierzcie kilka fajnych zdjęć na których jesteście tylko wy. Koniecznie kilka zdjęć, jedno to zdecydowanie za mało! Wybierzcie te bez rodziny, bez pijanych przyjaciół, ale za to takie w rozsądnej rozdzielczości.

Jakich zdjęć unikać? Jeśli jesteście dumnymi rodzicami i macie ochotę na randkę, darujcie sobie zdjęcie z dzieckiem. To nie jest najlepsze miejsce by prezentować swoją pociechę. Chyba, że zabieracie je też do sex shopu lub na pokazy filmów porno? Osobiście zawsze mnie bawią zdjęcia robione na plażach podczas zagranicznych wakacji. Muszę was jednak rozczarować. Wczasy w Tajlandii są egzotyczne tylko z nazwy, a pojechać na nie może przeciętni Janusz i Grażyna, którzy pną się po szczeblach kariery w typowym, warszawskim korpo. Drink w kokosie? Bitch please, nie zdajcie sobie chyba sprawy jak wiele osób ma takie zdjęcie w swoim Tinderowym portfolio. To samo tyczy się też słodkich zdjęć w klubach. Ok, wiem, jesteś taka szalona, chodzisz do klubów gdzie pijasz drinki. Podobnie jak setki milionów innych młodych ludzi na całym świecie, to naprawdę nic nowego ani oryginalnego. Po prostu sobie daruj! 

Drugą najważniejszą rzeczą na Tinderze jest wasz opis. Nie lekceważcie tego, nie wszyscy zwracają uwagę tylko na zdjęcia i wygląd. Warto napisać kilka zdań o sobie, ale unikajcie banałów w stylu „Carpie diem” lub cytatów Paula Coehlo. No, chyba, że szukacie kompana, która zafascynowana jest tandetną literaturą i też ma zły.

Tinder - porady

You don’t say?

Trzecim ważnym elementem jest lista rzeczy lub zainteresowań, które z kimś dzielicie. Według mnie, nie ma specjalnego sensu tym się przejmować. Wiele osób po prostu nie lajkuje wielu rzeczy lub korzysta z Facebooka od czasu do czasu. Sam jestem hiperaktywny na tym portalu i śledzę różne stronyFrondę, tygodnik NIE, profil Ruska GrzywkaTo samo zdjęcie Przemysława Wiplera w różnych aranżacjach. Generalnie nie ma w tym większej logiki czy jakiegoś wzoru. Wydaje mi się więc, że nie ma sensu tą częścią waszego Tinderowego profilu zajmować.

A teraz do dzieła, bawcie się dobrze!

 

 

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również:

 • http://www.jonricc.pl JonRicc

  Masz mało matchy? Kobiety nie są zainteresowane rozmową, czy spotkaniem z Tobą? Chciałbyś bez problemu poznawać te najpiękniejsze i najbardziej wartościowe
  ZMIEŃ TO!

  http://www.tinder.jonricc.pl

 • Maria Rumian

  Tinder Premium do pobrania za darmo :
  http://daa.pl/zsv