Tom Hanks w nowym thrillerze politycznym od Spielberga – zobacz trailer

Tom Hanks w Birdge of Spies

Dwa wymienione w tytule nazwiska robią wrażenie. Obaj panowie wykonali dla amerykańskiego kina świetną robotę, ale od dłuższego czasu raczej nie zachwycają. Co prawda wszystko czego dotknie się Spielberg zamienia się w złoto, a Hanks w swoich rolach nie schodzi poniżej pewnego, dosyć wysokiego zresztą, poziomu, ale w obu przypadkach od dawna brakuje jakiejś naprawdę superprodukcji, która zachwyciłaby świat. Ich najnowsza produkcja, Bridge of Spies, raczej tego nie zmieni, ale sam film zapowiada się naprawdę solidnie. Szczególnie dla fanów najnowszej historii i filmów szpiegowskich. Zobaczcie trailer do Bridge of Spies.

Zobacz też: Pierwszy trailer nowego filmu o Snowdenie w reżyserii Olivera Stone’a

Obraz oparty jest o prawdziwej historii, która wydarzyła się na początku lat 60-tych. 1 maja (co za ironia) w okolicach Świerdłowska w Związku Radzieckim zestrzelono amerykański samolot szpiegowski U-2. Z wypadku cało wyszedł pilot maszyny, Gary Powers. Wydarzenie to spowodowało poważny kryzys w i tak napiętych już stosunkach pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a Krajem Rad. Centralną postacią filmu Spielberga nie będzie jednak pilot zestrzelonego samolotu, a jego adwokat, grany przez Toma Hanksa. Jego rolą w całej tej historii było wynegocjowanie wymiany amerykańskiego żołnierza na schwytanego kilka lat wcześniej w Stanach radzieckiego szpiega – Williama Fishera.

Bridge of Spies wygląda na fajną mieszankę thrillera politycznego, szpiegowskiego i sądowego. W tle mamy ponury, zimny Berlin Wschodni i budowę muru rozdzielającego to niemieckie miasto, ale też szczyptę klimatu jaki panował w Stanach Zjednoczonych w czasie tzw. czerwonej paniki u schyłku lat 50-tych. Spielberg doskonale wie jak robić filmy historyczne i chociaż w tym przypadku nieco odchodzi od realiów historycznych (faktycznie adwokatem negocjującym wymianę pilota za szpiega był niemiecki adwokat), to i tak Bridge of Spies zapowiada się wyjątkowo apetycznie. Szczególnie dla fanów historii!

Polska premiera filmów odbędzie się 27 listopada tego roku.

Zdjęcie

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: