Trailer dla Kurt Cobain: Montage of Heck – dokumentu o liderze Nirvany

Nirvana i Kurt Cobain

Kim był Kurt Cobain nie trzeba chyba wcale przedstawiać, szczególnie tym, którzy nigdy nie załapali się na reformę gimnazjalną i lubią ciężka muzykę. Faceta można było nie lubić, ale trudno odmówić mu wpływu na współczesną muzykę i popkulturę. Lider Nirvany to postać zupełnie kultowa, a w osiągnięciu tego statusu na pewno pomógł mu toksyczny związek z Courtney Love oraz samobójstwo. 4 maja w stacji HBO wyemitowany zostanie film dokumentalny prezentujący tą ciekawą postać. Póki co możecie jednak zobaczyć trailer tego ciekawie zapowiadającego się dokumentu.

Kurt Cobain: Montage of Heck będzie ciekawy głównie ze względu na ogromną ilość prywatnych nagrań wideo, na których możemy zobaczyć skrawki prawdziwego życia gwiazdy grunge. Mimo tego, że od jego śmierci minęło już prawie 21 lat, to jego życie i powolny upadek wciąż jest niesamowicie ciekawym tematem. W filmie na temat Kurta Cobaina wypowiadać się będą m.in jego żona – Courtney Love oraz córka – Frances Bean Cobain.

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: