W końcu Microsoft odświeży swój pakiet Office na Maca

office outlook

Zajęło to im „zaledwie” 5 lat, ale już prawie jest. Microsoft po prawie pół dekady przypomniał sobie, że również użytkownicy komputerów z OS X na pokładzie mogą być klientami tej firmy i zdecydował się na odświeżenie swojego pakietu Office na Maca. Już teraz można pobrać wersję Preview.

Jeżeli chcecie zobaczyć, jak będzie działać i wyglądać nowy pakiet biurowy Microsoftu na OS X, to możecie za darmo, bez subskrypcji w usłudze Office 365, pobrać wersję Preview na swojego Maka z tej strony. Oficjalna premiera nowego Office’a na Maca odbędzie się prawdopodobnie już latem tego roku.

word

Nowy Office wprowadza przede wszystkim odświeżony design, dzięki czemu Word, Excel czy PowerPoint przestaną wyglądać, jakby wyciągnięto je z Windowsa 98. Oczywiście, każdy z programów pakietu będzie zawierał liczne poprawki, które dostosują ich działanie do standardu, którym cieszą się użytkownicy Windowsa. Office ma również wspierać widok pełnoekranowy na OS X.

Jeżeli latem tego roku zdecydujecie się na zakup odświeżonego Office’a przez pakiet 365, to przy okazji otrzymacie 1TB miejsca w OneDrive i 60 minut rozmów na Skypie miesięcznie.

Bardzo mnie cieszy, że Microsoft postanowił nareszcie coś zrobić z Officem na OS X. Choć mam wykupiony pakiet 365 i zainstalowanego Office’a na swoim Macu, to aplikacje te wręcz odstraszają mnie od korzystania z nich i na co dzień wolę Pages. Chyba w Microsoftcie ktoś w końcu zrozumiał, że 5 lat to wystarczająco długo i jeżeli nie chcą odstraszyć klientów, to trzeba coś z tym zrobić.

 

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: