WhatsApp na przeglądarki teraz też dla użytkowników iOS-a

WhatsApp

Późno, bo kilka ładnych miesięcy później niż na Androida, ale już jest. Od dziś użytkownicy popularnego komunikatora WhatsApp, którzy korzystają z aplikacji na smartfonach iPhone mogą używać programu także za pomocą przeglądarki. Dzięki temu mogą otrzymywać i wysyłać wiadomości, zdjęcia i nagrania głosowych z każdej przeglądarki. Ok, prawie każdej…

Zobacz też: Jak włączyć WhatsApp na komputerze? 

Niestety, jak się okazuje WhatsApp Web nie działa zbyt dobrze z natywną przeglądarką systemu OS X – Safari. Użytkownicy chcący z usługi tej korzystać zobaczą informację o tym, że nie można za jej pomocą wysyłać zdjęć ani wiadomości głosowych. Na Safari można więc jedynie pisać, wysyłać i odbierać wiadomości, ale tylko jeśli posiadacie system w wersji co najmniej 10.8. WhatsApp Web nie będzie też działał jeśli korzystacie z przeglądarek od Microsoftu – Internet Explorera oraz najnowszej, dostępnej w Windows 10, Edge.

WhatsApp Web na iPhone WhatsApp Web

WhatsApp Web to niesamowicie wygodna aplikacja i nieco dziwi fakt, że udostępniono ją użytkownikom smartfonów od Apple tak późno. Nie zakładałbym tu jednak raczej niczyjej złej woli – na przeszkodzie stały jakieś bliżej nieokreślone problemy techniczne. Z pewnością powiązane w jakiś sposób z faktem, że iOS jest dosyć zamkniętym systemem, ale w tym momencie to już mało istotne. Ważne, że jedna z ciekawszych funkcji WhatsApp w końcu trafiła do użytkowników iOS-a.

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: