WhatsApp na Windows Phone doczekał się rozmów głosowych

WhatsApp

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie, który ma 800 milionów użytkowników. Niedawno WhatsApp zaczął wprowadzać nową funkcję w swojej aplikacji: rozmowy głosowe. Posiadacze telefonów z Androidem oraz iOS-em mogą cieszyć się tą funkcją już od jakiegoś czasu. Teraz przyszedł czas na Windows Phone’a.

Zobacz też: Król Mark Zuckerberg I, władca social media. Oto jego dominia

Najnowsza aktualizacja WhatsApp na Windows Phone wprowadza rozmowy VoIP. Oznacza to, że od teraz użytkownicy tego systemu mobilnego będą mogli prowadzić rozmowy głosowe przez aplikację z wykorzystaniem Wi-Fi lub internetu mobilnego. Przy okazji uruchomiono również funkcję wiadomości głosowych, która to na innych systemach mobilnych jest już od dawna.

WhatsApp od dość dawna po macoszemu traktuje system mobilny od Microsoftu. Nowe funkcje zwykle najpierw pojawiają się na Androidzie, potem na iOS, a użytkownicy Windows Phonów muszą czekać nieraz długie miesiące na ich implementację. Oczywiście, nie bierze się to znikąd. Windows Phone globalnie ma niewielki udział w rynku systemów mobilnych i pomimo aktywnych działań Microsoftu, firmie nie udaje się na razie zmienić tego stanu rzeczy. Choć Windows Phone coraz lepiej radzi sobie w Europie, ostatnio udział systemu w rynku przekroczył 10%, to wciąż w porównaniu do Androida czy iOS-a jest to zaledwie przyczółek.

Zostawmy jednak na razie rozważania na temat przyszłości tego systemu. Jeżeli posiadacie smartfona z Windows Phone’m, to nareszcie będzie mogli dzwoń do swoich znajomych z WhatsAppa. O ile w ogóle korzystacie z tej aplikacji.

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: