Wiadomo kto zrobi nową, japońską Godzillę!

Godzilla Final Wars

Ta wiadomość na pewno rozgrzeje wszystkich zagorzałych geeków, nerdów i niereformowalnych otaku. Wiemy już kto zostanie reżyserem najnowszej części filmu o Godzilli – gigantycznym, zmutowanym potworze, który od 1954 roku terroryzuje japońskie (i nie tylko) miasta lub ratuje świat przed innymi gigantami. Co ciekawe, twórców będzie dwóch. Reżyserami zostali Hideaki Anno znany jako twórca kultowego Neon Genesis Evangelion oraz Shinji Higuchi odpowiedzialny za będący w produkcji film Atak Tytanów.

Zobacz też: Z archiwum (retro)gracza – Eye of the Beholder

Dodatkowo Hideaki Anno napisze scenariusz, a Shinji Higuchi będzie odpowiedzialny za efekty specjalne. Nowa Godzilla ma trafić do kin w grudniu 2016 roku. Będzie to pierwszy od 10 lat obraz o ulubionym potworze popkultury. Ostatnim dziełem Godzilla Final Wars, który został stworzony w zasadzie by uczcić półwieczną obecność tego gigantycznego mutanta w świecie filmu. Niestety, obraz podobno niezbyt dobrze się sprzedał. Co może dziwić, oglądając jego niesamowity trailer:

Mam nadzieję, że dwójka wspomnianych twórców spełni pokładane w nich nadzieje i nowa Godzilla pokaże Amerykanom jak się powinno robić porządne filmy o potworach.

Źródło

Final Wars Godzilla” by Source (WP:NFCC#4). Licensed under Fair use via Wikipedia.

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: