Widzieliście kiedyś tyle klocków Lego w jednym miejscu?

lego

Klocki Lego. Czy może być wspanialszy prezent dla dzieciaka oraz jego rodzica? Kto z nas małym będąc nie marzył o zestawie klocków, czy to z piratami, kowbojami czy Star Wars? W czasach tabletów, smartfonów, gier komputerowych i innych cyfrowych gadgetów klocki Lego wciąż się bronią, jako ponadczasowa rozrywka. A ten człowiek, coś o tym wie: poznajcie króla Lego.

Oczywiście to nie jest jego oficjalny tytuł, choć chyba mógłby być. Jeffrey Pelletier to architekt, którego spokojnie można by okrzyknąć jednym z największych fanów Lego. W swojej piwnicy Jeffrey ma specjalne pomieszczenie, w którym trzyma klocki. Setki tysięcy klocków. Jego cała kolekcja mieści się w 153 koszach i 189 szufladach pełnych posegregowanych klocków Lego. Zobaczcie zresztą sami:

 

Jeżeli więc myśleliście, że możecie się nazwać kolekcjonerami Lego i że w waszym domu nie brakuje tych klocków, to przemyślcie to jeszcze raz. A Jeffrey’owi mogę tylko pogratulować kolekcji i ślę wyrazy współczucia, bo na pewno ma niemało sprzątania po tym, jak jego pociechy w końcu skończą się nimi bawić.

Źródło

 

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: