Wiedźmin 3: Dziki Gon nareszcie gotowy!

the witcher

Na tę wiadomość fani Geralta z Rivii czekali blisko 3 lata. Tyle zajęło CD Projekt RED stworzenie nowej odsłony kultowego RPG, czyli Wiedźmin 3: Dziki Gon. Po długich bojach i kilku przesunięciach premiery nareszcie Wiedźmin 3 został ukończony i wkrótce trafi do naszych rąk.

Zobacz też: Wiedźmin 3: Dziki Gon dostanie dwa długie dodatki

Na oficjalnym blogu CD Projekt RED ogłosiło, że Wiedźmin 3: Dziki Gon osiągnął status Gold i niebawem trafi do tłoczni, gdzie 3 lata pracy zespołu zostaną zapisane na srebrnych krążkach. Dzięki zakończeniu prac nad grą utrzymana zostanie również ostatnio podana data premiery, czyli 19 maja 2015. Gra trafi na Xbox One, PlayStation 4 oraz na PC.

 

Wiedźmin to jedna z najpopularniejszych serii gier RPG na świecie i niezaprzeczalny hit rodem z kraju nad Wisłą. Co więcej, pół roku temu CDPRED ogłosiło, że sprzedaż Wiedźmina 1 i 2 osiągnęła poziom 8 milionów sztuk, co robi naprawdę spore wrażenie. Teraz, wraz z nadchodzącą premierą trzeciej odsłony The Witcher możemy się spodziewać, że ta liczba diametralnie się zwiększy. Zwłaszcza, że wokół gry panuje globalny buzz, media na całym świecie poświęcają temu tytułowi sporo uwagi, a kolejne zwiastuny tylko potęgują napięcie.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ma odznaczać się rewelacyjną grafiką, rozbudowanym systemem rozwoju bohatera, ale przede wszystkim ogromnym, otwartym światem. I już chociażby dla niego samego będzie warto sięgnąć po ten tytuł. Co ważne, CDP obiecało 16 darmowych DLC do gry. Czeka więc na nas sporo dobrej zabawy z tą grą.

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: