Windows 10 ma być ukończony już za kilka miesięcy

Windows 10

Microsoft pracuje nad swoim nowym systemem w naprawdę godnym podziwu tempie. Pod koniec września udostępniono wszystkim chętnym system w wersji Technical Preview, a od tego czasu dosyć regularnie wydawane są też kolejne, nowsze wydania. Równolegle prowadzone są też prace nad mobilną wersją, która ma zastąpić Windows Phone 8.1 w telefonach Lumia. Według serwisu NeoWin, Microsoft zamierza ukończyć prace nad „dziesiątką” w czerwcu tego roku. Nie oznacza to jednak wcale, że Windows 10 trafi do użytkowników przed wakacjami. Na to trzeba będzie jeszcze poczekać.

Wersja RTM (Release To Manufacture – gotowy do wydania) powinna być przygotowana wystarczająco wcześnie, tak by partnerzy Microsoftu (np. Dell) mogli zacząć sprzedawać swoje komputery z nowym systemem jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego i akademickiego. Czerwcowy termin wydaje się więc jak najbardziej logiczny. Dla porównania, Windows 8 w wersji RTM był gotowy w sierpniu 2012 roku, zdecydowanie zbyt późno by móc zaoferować nowe urządzenia nim obsługiwane studentom i uczniom.

Nie ukrywam, że taka wiadomość bardzo mnie cieszy. Nie tylko dlatego, że z chęcią zamienię moją „siódemkę” na coś znacznie (prawdopodobnie) lepszego, ale także dlatego, że taki obrót spraw świadczy o dobrej organizacji pracy wewnątrz Microsoftu. Windows 10 zapowiada się naprawdę świetnie i może być dla firmy z Redmond kolejnym kamieniem milowym i nowym symbolem, podobnie jak było to w przypadku Windows XP i Windows 7.

Źródło

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: