Windows 93 – wspomnień czar!

Windiows 93

Pamiętacie Windows 93? Nie? To dobrze, bo Microsoft nigdy czegoś takiego nie wydało. W 1993 roku na rynku pojawił się co prawda Windows NT, ale to nie to co chcę wam pokazać. Windows 93 to sieciowy symulator nigdy nie istniejącej platformy, który posiada wszystkie najlepsze cechy starszych wersji systemu operacyjnego od Microsoftu – jest powolny, ma wirusy, wirtualnego asystenta i archaiczne narzędzia.

Jego twórcy stworzyli prostą stronę internetową, gdzie możecie się przez chwilę pobawić Windows 93. Symulator zawiera pulpit i kilka ciekawych aplikacji. Niestety, nie wszystkie z nich działają tak jak powinny i nie zawsze są tym czym się wydają. Nie mniej zabawa jest przednia! Możecie skorzystać tam z Cat Explorer (faktycznie działającej przeglądarki internetowej, polecam zajrzeć w zakładki!), Piskela (edytora graficznego), Virtual Girl (bezużytecznego widgetu przedstawiającego kobietę) i zagrać w nieśmiertelne Solitude.

Cat Explorer

Na pulpicie znajdziecie mnóstwo innych nieprzydatnych aplikacji, w tym grę wzorowaną na Wolfenstein 3D oraz irytującego wirusa, którego można się pozbyć z „systemu” przy pomocy programu antywirusowego.

CastleGafa 3D

Symulator znajdziecie pod tym linkiem.

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: