Winona Ryder potwierdza: będzie Beetlejuice 2!

Sok z żuka 2

To już pewne – wkrótce prace nad drugą częścią kultowej komedii Tima Burtona,  Beetlejuice, ruszą pełną parą! Scenariusz powstaje co najmniej od 2014 roku, a w obsadzie zobaczymy prawie na pewno część aktorów występujących w pierwszej części tej makabrycznej komedii. Informację tę zdradziła telewidzom sama Winona Ryder, podczas jednego z programów telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz też: Będzie Kosmiczny mecz 2?

Odtwórczyni roli Lydi Detz twierdzi, że może się podzielić tą informacją, bo sam Tim Burton wspomniał o tym przy okazji jednego z wywiadów telewizyjnych. Oprócz samej Winony Ryder, w obsadzie ma się znaleźć też odtwórca tytułowej roli – Micheal Keaton. Reżyser wspomniał zresztą kiedyś, że tylko ten aktor brany jest pod uwagę jako odtwórca jednej z głównych ról. Nic zresztą dziwnego, skoro Keaton przypomniał się nam wszystkim w ubiegłym roku doskonałą, nominowaną przecież do Oscara rolą w filmie Birdman.

Do pełni szczęścia brakuje więc tylko potwierdzenia reszty obsady – trudno sobie wyobrazić ten film bez Aleca Baldwina czy Geeny Davis. Ich obecność nie została jednak w żaden sposób potwierdzona, więc możliwe też, że Beetlejuice 2 skupi się na zupełnie innej opowieści niż historia tego martwego małżeństwa. Winona Ryder zagrała w filmie z 1988 roku mając jedynie 17 lat, obecnie więc można jedynie przypuszczać, że sequel skupi się tym razem na niej, już jako dorosłej osobie.

Tim Burton pracuje obecnie nad animowaną wersją innego popularnego w latach 90-tych filmu – Rodziny Adamsów. Produkcja ta trafi do kin prawdopodobnie w 2016 roku.

Źródło, zdjęcie

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: