Wirtualne wystawy od Google z okazji 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej

culture institute

Blisko 70 lat temu zakończył się najbardziej przerażający konflikt zbrojny w historii ludzkości, który swym zasięgiem ogarnął niemal całą Ziemię. Nieprzeliczone miliony ludzi straciły w nim życie, a oblicze świata na zawsze zostało odmienione. Choć wciąż żyją świadkowie tamtych tragicznych wydarzeń, to czas nieubłaganie zaczyna zacierać ślady po tym okropnym wydarzeniu. Dlatego warto w tym tygodniu poświęcić chwilę czasu i zapoznać się z historią II wojny światowej, by ta okropna lekcja nigdy nie zaginęła w naszej pamięci.

Zobacz też: Google przybliża street art w cyfrowej wersji

Z tej okazji Google w ramach swojego projektu Cultural Institute, we współpracy z 27 muzeami i instytucjami kultury z całego świata, przygotowało specjalne historyczne kolekcje w postaci wirtualnych wystaw. Na stronie Instytutu znajdziecie kilkadziesiąt wystaw, w tym specjalną, przygotowaną przez Muzeum Powstania Warszawskiego, która pokazuje zdjęcia właśnie z Powstania. Nie jest to jednak tylko zbiór fotografii, ale również filmy z kronik wojennych czy zdjęcia przedmiotów i dokumentów z tego okresu.

wystawa

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zajrzeć na stronę Google Cultural Institute, to 70 rocznica zakończenia wojny jest idealnym momentem, by to nadrobić. Naprawdę warto przejrzeć zaprezentowane wystawy, jak również inne zbiory i kolekcje zamieszczone na tej stronie. Gorąco polecam.

Źródło

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: