YouTube świętuje 10 lat! Co najchętniej oglądali w tym czasie Polacy?

youtube 10 lat

Dokładnie 10 lat temu, 18 maja 2005 roku YouTube zawitał do sieci. Niemal miesiąc po tym, jak na platformę został wstawiony pierwszy filmik, YouTube został udostępniony wszystkim użytkownikom internetu na całym świecie. Przez te 10 lat serwis ten stał się jednym z najpopularniejszych portali na świecie i ma obecnie blisko miliard użytkowników.

Początki YouTube’a nie były jednak tak różowe. W 2008 roku co minutę wgrywane było „zaledwie” 15 godzin filmików, teraz liczba ta wynosi 300 godzin. W czerwcu 2007 roku YouTube trafił do Polski, dzisiaj dostępny jest 75 krajach i 61 językach. Więcej o historii YouTube’a dowiecie się z tej infografiki:

youtube infografika

Co w tych ostatnich 10 latach najchętniej oglądali Polacy? Jeżeli chodzi o same filmiki, to największą popularnością cieszył się pajęczy filmik SA Wardegi:

 

Na drugim miejscu znalazł się kolejny filmiki tego autora pod tytułem Samara Morgan:

 

Trzecie miejsce zajął filmik od Kacper Plays 2 pod tytułem „Jesteś kozak, to zrób tak”:

 

Jeżeli chodzi o muzykę to najchętniej oglądaliśmy teledysk grupy Weekend „Ona tańczy dla mnie”:

 

Drugie miejsce należy do PSY „Gangnam Style”:

 

Na trzecim miejscu uplasował się kawałek „Bałkanica” Piersi:

 

W ciągu tych ostatnich 10 lat YouTube stał się niemal kultowym serwisem, a miliony ludzi wrzuca na niego swoje filmiki, od tych nakręconych przypadkiem, po dobrze zrealizowane programy, że o teledyskach nie wspomnę. YouTube stał się skarbnicą wiedzy na niemal każdy temat i symbolem naszych czasów. Życzymy kolejnych, tak udanych 10 lat.

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: