Youtube testuje funkcję oglądania filmów z różnych ujęć

Youtube

Youtube właśnie udostępnił testową wersję swojej nowej funkcji, która może znacząco wpłynąć na sposób tworzenia i oglądania filmów w tym portalu.

Eksperyment Youtube’a polega na udostępnieniu twórcom filmów możliwości nagrania wideo z różnych ujęć kamery. Tym samym widzowie w trakcie oglądania filmów będą mogli w dowolnej chwili wybierać ujęcie, z którego chcą aktualnie korzystać.

W trakcie zeszłorocznej, grudniowej imprezy Youtube Music Night, na której występują popularni „youtube’owi” muzycy, doszło do pierwszego eksperymentalnego nagrania w nowej technice. Youtube zaprosił do współpracy piosenkarkę indie Madilyn Bailey i zarejestrował jej występ z pięciu różnych ujęć. Dzisiaj udostępnili efekt swojej pracy, który możecie zobaczyć w tym miejscu.

Gdy tylko najedziemy kursorem na film, po jego prawej stronie pojawiają się miniaturki obrazu z innymi ujęciami do wyboru. Możemy je także zmienić, korzystając z klawiatury (klawisze 1-4). Na chwilę obecną trochę szwankuje płynność przechodzenia pomiędzy kolejnymi ujęciami, które nieznacznie cofa nagranie. Jednak jeśli ta niedogodność zostanie jeszcze poprawiona, to nowe narzędzie Youtube’a będzie naprawdę ciekawe.

Youtube nadal będzie prowadzić testy z funkcją oglądania filmów z różnych ujęć. Udostępnił także formularz dla youtuberów, którzy chcieliby wziąć udział w tym eksperymencie. Jednak póki co dotyczy on tylko użytkowników znajdujących się na terenie Stanów Zjednoczonych.

Nowa funkcja otwiera duże możliwości przed youtuberami, którzy mogą znaleźć różne, kreatywne sposoby jej wykorzystania, co jeszcze bardziej zwiększy atrakcyjność materiału, który prezentują. Mam nadzieję, że opcja ta przyjmie się i już niedługo na stałe zagości w portalu Youtube, ponieważ prezentuje się niezwykle ciekawie.

 

 

 

Michał Adamski

Niepoprawny pesymista, miłośnik wodnej fauny i gramatyczny nazista. Fanatyk filmów Sergio Leone, spaghetti westernów i ogólnie pojętego kina exploitation. Lubi nowe technologie, tenis, football amerykański oraz uwielbia poświęcać wolny czas na gry komputerowe, a w szczególności te, które już przekroczyły wiek pełnoletności.

Zobacz również: