Z Archiwum X powraca!

x files

To już właściwie pewne. Jeden z najbardziej kultowych seriali lat 90 wróci na nasze ekrany! Z Archiwum X, serial który stał się częścią światowej pop-kultury, po 13 latach od wyemitowania ostatniego odcinka znów będzie cieszyć oczy fanów.

Już w styczniu tego roku pojawiły się pierwsze wiarygodne informacje, że X-Files może zostać wznowiony. Teraz już wiadomo, że zdjęcia do nowych odcinków Z Archiwum X mają się rozpocząć jeszcze tego lata. Informację tę potwierdził CEO Fox Television Group oraz sam twórca serialu Chris Carter. W role agentów FBI Foxa Muldera i Dany Scully ponownie wcielą się David Duchovny i Gillian Anderson. Na razie ma powstać 6 odcinków Z Archiwum X, a dalsze losy serialu zapewne będą zależeć od przyjęcia przez widzów nowej serii.

Z Archiwum X to jeden z tych seriali, który odcisnął głębokie piętno na pop-kulturze. Choć osobiście nie mogę nazwać się zagorzałym fanem tego obrazu, to jednak z przyjemnością oglądałem X-Files, już nawet w erze Gry o Tron czy innych, lepiej zrealizowanych produkcji. Niestety, 9 sezon, już bez Duchovnego okazał się niezwykle słaby.

Zastanawiam się, czy wracanie po 13 latach z tym serialem ma sens. Przed jego twórcami stoi ogromne wyzwanie stworzenia produkcji, która będzie nie tylko trzymała poziom i klimat oryginalnej serii, ale wręcz będzie od niej lepsza. Myślę, że oczekiwania są naprawdę ogromne, a ryzyko porażki wysokie. Jeżeli nowe Z Archiwum X okaże się klapą, to raczej nie będzie już do tego tytułu powrotu. Trzymajmy więc kciuki i pamiętajcie: The Truth Is Out There.

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: