Zapal skręta, zasadź drzewo!

Karma filtry

KARMA Tips to indyjska firma, która znalazła świetny sposób na problem brudnych, zaśmieconych ulic. OK, może nie jest żadne rewolucyjne rozwiązanie, ale to z pewnością dobry sposób na delikatną zmianę wielu miejskich, także polskich, widoków. Szczególnie teraz, wiosną, gdy śniegi topnieją i odkrywają drzemiące na trawnikach „skarby” w postaci walających się wszędzie niedopałków. Hindusi stworzyli ekologiczny, biodegradowalny papier do papierosowych (i nie tylko) filtrów, który zawiera w sobie nasiona roślin.

Przy dobrych warunkach, gdy taki papieros trafi na odpowiednie podłoże, może z niego wyrosnąć krzew lub drzewo. Nasiona są chronione przed szkodliwym dymem i wysoką temperaturą, więc nic im nie grozi. Oczywiście, nie rozwiąże to żadnych problemów z czystością miast, ale na pewno ich też nie pogorszy. Pomysł jest genialny w swojej prostocie,  ciekawe czy przyjąłby się w Europie?

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: