Zegarki z Android Wear ze wsparciem dla iPhone!

Android Wear dla iOS

Świetna nowina dla tych, którzy korzystają z iPhone’a, chcą kupić smartwatcha, ale jednocześnie nie specjalnie podoba się im idea wydawania 2 tysięcy złotych na Apple Watch. Od dzisiaj niektóre zegarki z systemem Android Wear mogą być parowane z iPhone’m. Informacja brzmi świetnie, ale póki co oferta nie jest jeszcze zbyt dobra.

Zobacz też: WhatsApp na przeglądarki teraz też dla użytkowników iOS-a

Największym problemem jest ilość urządzeń z Android Wear, które będą mogły współpracować ze smartfonem Apple od razu. Na razie są to 3 modele –  Huawei Watch, Asus ZenWatch 2 oraz LG G Watch Urbane. Z tej trójki tylko ten ostatni jest w sprzedaży, więc nie jest to jeszcze oferta dla wszystkich, chyba, że planujecie zakup jednego z wyżej wymienionych urządzeń. Co więcej, tylko niektóre funkcje normalnie działające w sparowanym zegarku i smartfonie z Androidem będą działać w parze Android Wear – iPhone. Użytkownicy dostaną samą esencję „zegarkowego” systemu Google’a: powiadomienia, karty Google Now, wsparcie dla Google Fit oraz liczne tarcze od zewnętrznych deweloperów. Tylko częściowo działa funkcja odpowiadania na wiadomości za pomocą głosu, a to jedno z najciekawszych zastosowań systemu Wear.

iPhone i zegarki z Android Wear

Na razie więc wygląda to wszystko dosyć średnio, ale warto pamiętać, że Google zapowiada dalszy rozwój projektu. Wiadomo więc, że od teraz prawie każdy nowy model zegarka  z Android Wear będzie mógł być sparowany ze smartfonem od Apple. Wystarczy pobrać aplikację Android Wear z App Store i postępować zgodnie ze wskazówkami konfiguratora. Nie powinno to zająć więcej niż kilkanaście sekund. Android Wear będzie działał z iPhone 5, 5c, 5s, 6, lub 6 Plus obsługującym iOS 8.2.

Na wsparcie iPhone’a dla Android Wear z pewnością czekało dużo osób. Liczba urządzeń z tym systemem jest już całkiem przyzwoita, na pewno jest w czym wybierać. Ponadto, najtańsza wersja Apple Watch jest wciąż nieco droższa niż zegarki innych producentów z systemem Google’a. Oczywiście, smartwatch Apple to wciąż świetny produkt, ale teraz dla użytkowników iPhone’a pojawiło się co najmniej kilka nowych możliwości. Jestem pewien, że wiele osób skorzysta wkrótce z tej szansy i zaopatrzy się w zegarek obsługiwany przez Android Wear.

Ciekawe też czy doczekamy się wsparcia dla Apple Watch na Androidzie?

Źródło i zdjęcie, źródło i zdjęcie z tekstu

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: