Zobacz podwodny świat dzięki Google Street View

google street view

Za oknem leje się żar z nieba i aż chciałoby się wskoczyć do zimnej, morskiej wody. Niestety, dla tych z nas, którzy obecnie są uwięzieni w rozgrzanych do czerwoności miastach nie pozostaje nic innego jak tylko pomarzyć. Lub też odwiedzić podwodny świat dzięki Google Street View i choć na chwilę wyobrazić sobie przyjemność wodnej ochłody.

Zobacz też: Wikingowie w Google Street View. Zobaczcie wspaniałe krajobrazy prosto z Grenlandii

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Oceanów. Nie wiedzieliście o tym? Cóż, mi ten fakt też jakoś dziwnym trafem umknął. Jednak niezawodne w tego typu kwestiach Google przypomniało mi, że świętujemy dziś istnienie naszych pięknych, ziemskich akwenów wodnych, za pomocą specjalnej kolekcji w Google Street View.

Otóż pod tym linkiem możecie, zamiast przeglądać kolejne ulice miast, podróżować po podwodnych szlakach naszych oceanów i odkrywać piękno podmorskich rubieży. Poetycko się zrobiło, niemniej jednak warto wybrać się w podwodną podróż i zaznać odrobinę ochłody, chociażby tylko tej wirtualnej, przy okazji odkrywając skarby naszych oceanów. A ponieważ 70% powierzchni naszej planety zajmują oceany i morza właśnie, a do tego są one wciąż jednymi z najsłabiej zbadanych ekosystemów Ziemi, to można poświęcić im kilka minut przed komputerem i przekonać się, co też czai się w morskich głębinach. Może nic, a może Cthulhu?

rekiny żółw

Dlatego zachęcam was do przejrzenia tej kolekcji, oraz innych znajdujących się w Google Street View, o czym możecie przeczytać więcej na oficjalnym blogu Google.

 

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: