Zobacz projekt flagi planety Ziemia!

Flaga Ziemi

Na to pytanie odpowiedział sobie szwedzki artysta Oskar Pernefeldt i zamiast czekać na odpowiedni moment, sam stworzył projekt i wizualizację flagi wszystkich Ziemian. Oczywiście, trudno oczekiwać by flaga ta stała się nagle symbolem wszystkich mieszkańców naszej planety, ale utopijna, urocza wizja zjednoczonych Ziemian wzięła mnie za serce. A sam projekt wygląda naprawdę ciekawie!

Zobacz też: Czy zagłosujesz na prezydenta, który obieca Ci życie wieczne?

Sztandar ziemi przygotowany przez Pernfeldta to siedem połączonych  ze sobą okręgów na niebieskim tle. Mają przypominać kwiat symbolizujący życie na naszej planecie, a więź między kółkami podkreślać, że wszyscy jesteśmy ze sobą w jakiś sposób połączeni. Siedem okręgów ma też oznaczać kontynenty (liczone pod względem kulturowym, gdzie Europa i Azja są oddzielnymi kontynentami). Widoczna dominacja niebieskiej barwy przypomina, że na naszej planecie znaczną przewagę stanowią oceany, morza i ogólnie, woda. Flaga mogłaby być wykorzystywana do reprezentowania mieszkańców Ziemi, a im samym przypominać ma, że bez względu na granice i różnice, wszyscy mieszkami tak naprawdę w jednym miejscu.

Flaga Ziemi

Trzeba przyznać, że wszystko to brzmi niezwykle budująco! Na deser, krótki film na temat tego, jak powstawała flaga planety Ziemia:

Źródło

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: