Zobaczcie rewelacyjną animację Celles et Ceux des Cimes et Cieux

Celles et Ceux

Jeżeli szukacie czegoś, co nie zajmie wam więcej czasu, niż zjedzenie dwóch pączków, a przy okazji dostarczy wizualnej, a nie tylko kulinarnej, uczty, to dobrze trafiliście. Wszystkim fanom dobrej animacji chcę dzisiaj polecić krótki film Celles et Ceux des Cimes et Cieux.

Zobacz też: W Japonii powstaje hotel, w którym obsługą będą… roboty

Celles et Ceux des Cimes et Cieux to animacja 2D stworzona w 5 miesięcy przez Gwenn Germain. Opowiada ona krótką historię młodego chłopca, mieszkańca drzewnej wioski, który pewnego dnia trafia w leśne głębiny. Nie będę jednak opowiadać wam fabuły, bo film trwa niecałe dwie i pół minuty, więc musiałbym go właściwie streścić. Za to zachęcam do jego obejrzenia:

 

W Celles et Ceux des Cimes et Cieux bardzo łatwo wyczuć inspirację anime, co widać zarówno po samej kresce, jak i sposobie animowania. Autorka bynajmniej się tego nie wypiera i wprost mówi, że jedną z jej inspiracji są prace Hayao Miyazakiego. Celles et Ceux jest moim zdaniem mocno przesiąknięte stylistyką Spirited Away i Mononoke Hime tego reżysera, a klimat produkcji podkreśla dodatkowo muzyka Joe Hisaishiego, którą można usłyszeć w tym i innych filmach Miyazakiego. Jeżeli więc lubicie prace tego mangaki i generalnie gustujecie w anime, to Celles et Ceux des Cimes et Cieux na pewno wam się spodoba.

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: