Zobaczcie teledysk do utworu Johna Carpentera, kultowego twórcy horrorów

John Carpenter

Johna Carpentera znam głównie ze świetnych filmów które wyreżyserował, ale wiedziałem też, że był odpowiedzialny za ścieżki dźwiękowe do kilkunastu filmów. Ostatnio jak się okazuje, pracował on nie nad kolejnym horrorem, ale nad własnym, debiutanckim albumem z autorską muzyką. W sieci znaleźć można już pierwszy teledysk promujący wydaną w lutym płytę Lost Themes. Co ciekawe, jego reżyserem nie był sam Carpenter.

Zobacz też: David Duchovny, gwiazdor Z Archiwum X i Californication, nagrał płytę

Teledysk do utworu Night został wyreżyserowany przez dwójkę filmowców: Gavina Hignighta oraz Bena Verhulsta. Podobnie jak sama kompozycja utrzymany jest w stylistyce lat 80-tych i widać w nim, świadome lub nie, wyraźne nawiązania do filmu Drive Nicolasa Winding Refna. To powinno wystarczyć za rekomendację, a w wideo zobaczyć można też samego Carpentera przymierzającego okulary VR.

https://www.youtube.com/watch?t=205&v=tyNuWCjc-bg

Mam nadzieję, że twórca It czy They Live nie zamierza zostać muzykiem na pełen etat. Nie dlatego, że nie podoba mi się jego muzyka, ale dlatego, że po prostu zdecydowanie lepiej wychodzi mu tworzenie naprawdę dobrych filmów. David Lynch też ostatnio znany jest bardziej ze swojej twórczości muzycznej i szczerze powiedziawszy nie wychodzi mu to na dobre…

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: