Zobaczcie zdjęcia naszej pięknej planety z okazji Dnia Ziemi

earth 11

Dzisiaj obchodzimy Dzień Ziemi. Raz do roku mamy okazję zastanowić się nad kondycją naszej planety, która jest domem dla nasz wszystkich. Można się spierać o to, jak duży czy mały jest wpływ człowieka na Ziemię i czy jej bardzo szkodzimy, czy tylko troszeczkę. Nie zmienia to jednak faktu, że nasza cywilizacja nie jest obojętna dla tej planety i jej ekosystemu.

Zobacz też: Historyczne zdjęcia odtworzone w postaci miniatur

Dzień Ziemi został proklamowany w ramach oddolnej inicjatywy z lat 70-tych. Wtedy to grupa ekologicznych aktywistów z USA postanowiła nazwać organizowane 22 kwietnia akcje również Dniem Ziemi. Już rok później ONZ proklamowało 22 kwietnia właśnie Dniem Ziemi, a w 2009 roku dzisiejszy dzień został ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.

Dzisiaj mamy więc świetną okazję nie tylko pomyśleć o naszej planecie, ale również ją popodziwiać. Oto kilkanaście zdjęć Ziemi wykonanych z kosmosu i opublikowanych przez NASA.

Jeżeli tego wam mało, to zachęcam was do odwiedzenia tej strony na Flickr, gdzie znajdziecie ponad 800 zdjęć naszej pięknej planety.

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: